Zaman Makinesi İcat Edilebilir Mi?

Zaman Makinesi

Boş vaktim vardı, dolduramadım. Canım da sıkılıyordu. Biraz nostalji yapayım dedim ve açtım Geleceğe Dönüş serisinin ilk filmini ve izlemeye başladım.

Zamanın şartlarına göre ne harika film yapmışlar yahu. Herşey dört dörtlük. O kadar iyi ki, filmden sonra başlıyor insan hayaller kurmaya “Olsa şunu yapardım, bunu yapardım.” diye. Türk milletin yapacakları üç aşağı beş yukarı bellidir gerçi.

Bunlardan bir kaçı işte ne bileyim; İstanbul’un fethine katılıp, yanında surları havaya uçuracak roket atar götürmek, Cumhuriyetin ilk yıllarına gidip Atatürk’ü günümüze getirmek veya Marty Mcfly gibi spor müsabakaları sonuçlarını geçmişteki kendisine hediye etmek.

Bunlar zamanda yolculuk imkanımız olsa yapma, imkanımız olmasa bile hayalini kurma potansiyelimizin yüksek olduğu şeyler. Fakat şahsen, kendi adıma konuşuyorum, filmden sonra gidip Google’da “Zamanda yolculuk yapmak mümkün müdür?” şeklinde arama yapmam ben, ama yapanlar varmış. Bunu da yapmam dediğim şeyi yaparak öğrendim. Böyle de sözümün eriyimdir. Ne yapalım? Merak ettim ve tam olarak yukarıda yazdığım şekilde arama yaptım işte. Neyse, detayıyla konuyu sulandırmayalım.

Aman Allah’ım karşıma neler çıktı öyle. İnsanlar zaman makinesi ile ilgili neler aratmış. Kimisi arama motoruna “Zaman makinesi var mı?” veya “Zaman makinesi nasıl yapılır?” diye abanmış. Kimisi ise okumaya üşenmiş “Nasıl yapılır izle.” yazmış. En bomba sorgu ise, soran eleman fakir olacak ki “Kartondan zaman makinesi nasıl yapılır?” diye aratmış. Bu zamanda bir Delorean bulmak zor tabi.

Allah aşkınıza yahu. Kendinizden biçin. Her kim olursa olsun, zaman makinesi ile geçmişe gittiğinde gördüğü ilk adamı çevirip “Ben gelecekten geldim haa!” der. Demeyen bizden değildir. Yani demem o ki eğer zaman makinesi gerçekten var olsaydı, bizim geçmişe girebileceğimiz gibi gelecekten birileride günümüze gelebilir, “Biz gelecekten geldik haa!” diyebilir ve bir temiz dayağımızı yiyebilirdi. Bugüne kadar başına böyle birşey gelen var mı? Yok. Olsa da zaten “Deli lan bu!” der geçeriz. Lan yoksa?!

Şaka şaka. Böyle birşey mümkün değil arkadaşlar. Böyle bir güç insanoğlunun eline geçse çoktan dünyanın sonunu getirmişti. İyi ki böyle bir şey yok ve hiç bir zaman olmayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir